Lista primarilor aleși în județul Arad

Lista primarilor aleși în județul Arad 1

Iată lista primarilor din județul Arad:

Oferte Aradene

 

Consiliul Judetean – Iustin Cionca (PNL)

 

Arad – Călin Bibarț (PNL)

 

Chişineu-Criş -Criș: Florin Flavius Chereji (PNL)

 

Curtici – Bogdan Ban (PNL)

 

Ineu – Călin Ilie Abrudan (PNL)

 

Lipova – Florin Pera (PSD)

 

Nădlac – Ioan Radu Mărginean (independent – susținut de PSLC)

 

Pâncota – Dan Ștefan Pocrișer (PSD)

 

Pecica – Petru Antal (PNL)

 

Sântana – Daniel Tomuța (PNL)

 

Sebiş – Cristian Feieș (PNL)

 

Almaş – Aurel Ginu Costea (PNL)

 

Apateu – Sorin Ioan Dănilă (PSD)

 

Archiş – Nicolae Pavel Valea (PSD)

 

Bata – Ioan Micurescu (PNL)

 

Beliu – Emanuel Horhat-Coraș (PNL)

 

Birchiş -Ioan Guțu (PNL)

 

Bârsa -Avram Ciev (PNL)

 

Bârzava- Gabriel Faur (PSD)

 

Bocsig -Teodora Abrudean (PNL)

 

Brazii- Ioan Vesa (PNL)

 

Buteni -Mircea Theodor Braiți (PNL)

 

Cărand – Gligor Costuț (PNL)

 

Cermei – Ioan Daniel Vesa (PNL)

 

Chisindia- Ionel Pașca (PNL)

 

Conop -Petrică Moldovan (PNL)

 

Covăsânţ – Marius Silviu Oneț (PNL)

 

Craiva- Ioan Coșa (PSD)

 

Dezna – Ionică Marcel Lucoaie (PSD)

 

Dieci – Ștefan Petru Galea (Pro România)

 

Dorobanţi – Korondi – Jozsa Erica (UDMR)

 

Fântânele – Nicolae Dolha (PNL)

 

Felnac – Ioan Malița (PSD)

 

Frumuşeni – Reginald Aurelian Andronic (PNL)

 

Ghioroc – Popi Morodan Corneliu (PNL)

 

Grăniceri – Claudiu Petru Bătrânuț (PNL)

 

Gurahonţ – Ana Lenuța Moțica (PNL)

 

Hălmagiu – Gheorghe Dărău (independent, susținul de PSLC)

 

Hălmăgel – Banci Mihaela (PNL)

 

Hăşmaş – Cornel Popa (PNL)

 

Igneşti – Ioan Marinel Urs (PNL)

 

Iratoşu – Papp Atila Iosif (UDMR)

 

Livada – Iosif Bimbo (PNL)

 

Macea – Ciprian Gheorghe Otlăcan (PNL)

 

Misca – Haasz Tiberiu (UDMR)

 

Moneasa – Ioan Nuțu Herbei (PSD)

 

Olari – Petru Răuț (PNL)

 

Păuliş – Ioan Turcin (PSD)

 

Peregu–Mare – Kovacs Emeric (UDMR)

 

Petriş – Ionel Berari (PNL)

 

Pilu – Dan Lucian Drăgan (PNL)

 

Pleşcuţa – Viorel Marius Groza (PNL)

 

Săvârsin – Ioan Vodicean (independent)

 

Secusigiu – Gheorghe Grad (PSD)

 

Seleuş – Cristian Branc (PNL)

 

Semlac – Letiția Stoian (PNL)

 

Sintea –Mare – Ciprian Ban (PNL)

 

Socodor – Ioan Dimitrie Jura (PNL)

 

Şagu – Emilia Brăneț (PNL)

 

Şeitin – Mircea Totorean (PNL)

 

Şepreuş – Ioan Pintean (PNL)

 

Şicula – Danciu Mircea Adrian (PSD)

 

Şilindia – Rovin Mariș (PNL)

 

Şimand – Florin Liviu Dema (PNL)

 

Şiria – Valentin Bot (PNL)

 

Şiştarovăţ – Marinel Dorel Jurjescu (PSD)

 

Sofronea – Sandu Cristian (UDMR)

 

Tauţ – Florin Lela (PNL)

 

Târnova – Emilia Ignișca (PSD)

 

Ususău – Florin Țole (independent susținut de PNL)

 

Vărădia de Mureş – Crina Miculiț (PSD)

 

Vinga – Ioan Negrei (PNL)

 

Vârfurile – Radu Tiberiu Giurgelea (PNL)

 

Vladimirescu – Mihai Mag (PNL)

 

Zăbrani – Marian Toader (PNL)

 

Zădăreni – Doina Petri (PNL)

 

Zărand – Gheorghe Dudaș (PNL)

 

Zerind – Alexandru Șimandi (PNL)

 

Zimandul Nou – Dorel Gheorghe Vidran (PNL)

Fii primul care comenteaza on "Lista primarilor aleși în județul Arad"

Lasa un comentariu

Emailul dvs. nu se publica.


*